aktualności

Sklep internetowy Toma Seeds otwarty

2015-09-24

Zapraszamy do nowo otwartego sklepu internetowego sklep.marasik.com.pl:
Szeroki wybór profesjonalnych nasion warzyw.
Metody płatności: tradycyjne i elektroniczne - DotPay - szybkie
oraz automatyczne.
Zapewniamy profesjonalne doradztwo dotyczące sprzedawanych nasiona warzyw.
Oferujemy kupony rabatowe (zob. w koszyku) ze zniżkami
od 2,5 do 12% poczynając do zamówienia co najmniej 2 500 zł.

Prezentacja ogórka szklarniowego

2014-04-05

W połowie maja zapraszamy na ogólnopolską prezentację odmian ogórka szklarniowego. Więcej informacji pod numerami tel: 605 418 866 lub 605 358 866.

Szkolenie dla ograniczenia występowania wirusa pepino

2012-08-11

PROWADZIMY SZKOLENIA Z ZAKRESU OGRANICZANIA WYSTĘPOWANIA WIRUSA PEPINO NA POMIDORZE (PepMV) ORAZ METOD POWSTAWANIA ODPORNOŚCI KRZYŻOWEJ POZWALAJĄCEJ NA OGRANICZENIE STRAT POWODOWANYCH POPRZEZ PepMV.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 605 41 88 66.

Biotechnologia jednoczy kraje Europy Środkowej

2011-11-05

Targi biotechnologiczne BioForum (www.cebioforum.com) od 11 lat ściągały do centrum Polski, Łodzi, rzesze przedstawicieli branży biotechnologicznej. Uczestnicy przybywali nie tylko z Polski, ale także z Europy Środkowej (CE) i krajów, w których ten sektor odgrywa dominujące znaczenie w rozwoju innowacyjnej gospodarki. Już podczas dziesiątej edycji organizatorzy imprezy zapowiedzieli zmiany w prowadzonym projekcie. Od roku 2012 BioForum staje się imprezą „wędrującą” po Europie Środkowej. Co to oznacza w praktyce?

Począwszy od roku 2012 BioForum będzie organizowane naprzemiennie w Czechach, na Węgrzech (2013) i Polsce (2014). „Obserwując rozwój rynku oraz potencjał regionu CE w sektorze biotech, dostrzegliśmy ogromną szansę dla mniejszych firm CE - szansę na zainteresowanie swoją działalnością głównych graczy w tym biznesie. Działając w pojedynkę, poszczególne firmy z tych krajów mają ogromne trudności z wejściem na światowy rynek. Tworząc wspólną ofertę i działając wspólnie, stajemy się bardziej atrakcyjnym i zauważalnym partnerem. BioForum to miejsce, gdzie np. biotechnologiczne start-up’y z Czech, Węgier, czy Polski mogą wspólnie zaprezentować swoją ofertę. Wierzymy, że wspólne działanie pozwoli umocnić środkowoeuropejski biotech, tak, by jego potencjał był w wyraźny sposób dostrzegalny przez duże koncerny biotechnologiczne, a jednocześnie pozwoli na tworzenie i rozwijanie sieci współpracy pomiędzy firmami regionu. Zorganizowanie BioForum 2012 w Czechach (Brno) ułatwi dołączenie się do tej inicjatywy firmom z innych krajów regionu jak np. z Austrii, Słowenii, Chorwacji ze względu na mniejszą odległość.” - uzasadniają swoja decyzję główni organizatorzy targów, przedstawiciele firmy Bio-Tech Consulting (www.biotechconsulting.pl).

Wynalazki w biotechnologii

2011-11-03

Z produktami przemysłu biotechnologicznego stykamy się codziennie: leki, szczepionki, pasze dla zwierząt, proszki do prania czy rośliny zmodyfikowane genetycznie są efektem twórczej pracy biotechnologów. Jednak sam pomysł nie wystarczy. Aby produkt, który trafi do sprzedaży przynosił jak największy zysk, należy pomyśleć o zabezpieczeniu praw własności przemysłowej. Zagadnienia związane z ochroną własności intelektualnej i przemysłowej mogą wydawać się skomplikowane, jednak warto się nad nimi pochylić by połączyć strategię biznesową z długofalowym planem ochrony swoich innowacji.

Wynalazek, wzór użytkowy i przemysłowy oraz znak towarowy to podstawowe pojęcia, które każdy naukowiec i przedsiębiorca powinien rozróżniać. Podczas szkolenia sektorowego w Akademii JWP zostaną poruszone kwestie ochrony własności intelektualnej i przemysłowej w przedsiębiorstwach oraz jednostkach naukowo – badawczych. Oprócz praktycznej wiedzy o patentowaniu zostanie określona specyfika wynalazku biotechnologicznego na podstawie studium przypadku, a także proces badań patentowych. Omówiony zostanie też problem naruszeń patentów.

Troje doświadczonych ekspertów z Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi – dr Aleksandra Twardowska, mec. Dorota Rzążewska i dr Daniel Sulikowski wprowadzi uczestników szkolenia w świat zagadnień związanych z prawem ochrony własności przemysłowej i intelektualnej w sektorze biotechnologicznym.

„Zależy nam na ukazaniu, jak ważną rolę w biotechnologii odgrywa zabezpieczanie wynalazków. Ochronę własności intelektualnej i przemysłowej należy mieć na uwadze już na etapie wczesnej koncepcji, istotne jest, by ustrzec rozwiązanie przed ujawnieniem na konferencji lub sympozjum, ponieważ wtedy tracimy możliwość ochrony patentowej.” – mówi dr Aleksandra Twardowska, krajowy i europejski rzecznik patentowy z Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi.Kontakt:

Toma Seeds Tomasz Marasik
32-061 Rybna      POLSKA

tel./fax: (+48) 12 280 43 66
gsm: (+48) 605 41 88 66
rzetelna firma
© Toma Seeds 2011
Wszelkie prawa zastrzeżone


projekt i wykonanie serwisu:
Expro