Nasiona Axia Seeds

O firmie Axia Seeds

Kim jesteśmy

Axia Seeds powstała w 2014 r. i jest innowacyjną firmą hodowlaną, specjalizującą się w wytwarzaniu nasion warzyw dla upraw pod osłonami. Prowadzi dedykowany program hodowlany dla upraw warzyw w nowoczesnych szklarniach, ze sztucznym światłem lub bez niego. Program hodowlany charakteryzuje się silnym naciskiem na smak i wysoką zawartość zdrowych składników pokarmowych.

Filozofia

Filozofia stojąca za początkiem Axia to silne dążenie do tworzenia nowych i innowacyjnych hybryd roślinnych, które wyróżniają się zarówno pod względem ilości, jak i jakości plonu.
Innymi słowy – oznacza to wyjątkowy smak i nadwyżkę zdrowych składników. Aby osiągnąć te ambicje, korzysta z najnowszych technik i urządzeń w dziedzinie badań i rozwoju.

Działanie

W supernowoczesnym centrum badawczym w Naaldwijk w Holandii zespół doświadczonych profesjonalistów współpracuje przy opracowywaniu i hodowli nowych odmian, które spełniałyby wymaganiom rynku i konsumentów. Ponadto grono najlepszych hodowców prowadzimy duży program hodowli pomidorów i melonów w Tajlandii, Włoszech, Turcji i Chinach.
Sukcesy hodowlane Axia już zostały zauważone przez producentów warzyw. Wiele wiodących grup producentów pomidorów już korzysta na skalę towarową z odmian Axia Seeds.
Szeroka jest także grupa producentów pomidorów w Holandii, którzy zawarli sojusz strategiczny z Axią. A to wsparcie wzmacnia producenta w swojej wizji i działaniu.