Nasiona Esasem

O firmie Esasem

ESASEM to włoska firma założona w maju 1988 r. Produkuje i sprzedaje profesjonalne nasiona ogrodnicze. Od założenia inwestuje kapitał, zasoby ludzkie i zaangażowanie w badania nad nowymi odmianami warzyw. W sposób zrównoważony rozwija się w badaniach, rozwoju i marketingu. To są trzy filary, które pozwoliły jej stać się rozpoznawalną na światowym rynku nasion i oferować szeroką gamę doskonałych produktów.

Dogłębna znajomość branży i duży profesjonalizm każdego z jej współpracowników sprawiły, że ESASEM jest wyłącznym dystrybutorem we Włoszech Sakata Vegetables Europe, japońskiej wielonarodowej firmy z ponad 100-letnimi badaniami, produkcją i marketingiem odmian ogrodniczych i światowym liderem w hodowli odmian kapust.

Obecnie ESASEM może liczyć na własne stacje hodowlane znajdujące się w: Casaleone (VR), Scoglitti (RG), Carpaneto Piacentino (PC), Bagnacavallo (RA), Cerignola (FG) i za granicą na Węgrzech.

Podstawowe znaczenie ma dla firmy codzienna współpraca z Uniwersytetem w Piacenzie, Uniwersytetem w Bolonii i instytutami badawczymi na Węgrzech.

Dotychczasowe wyniki zapewniają ESASEM komfort i zachęcają do kontynuowania drogi rzetelności, niezawodności i profesjonalizmu w stosunku do partnerów w wielu krajach, ale przede wszystkim do producentów rolnych, którzy pokładają zaufanie w ESASEM, doceniając jakość i wysoką wydajność ich produktów.

Pod hasłem “NASZE BADANIA” ESASEM chce poszukiwać nowych odmian w celu oferowania optymalnych produktów, które wprowadzą innowacje i rozwój na profesjonalny rynek ogrodniczy.

Po przeprowadzeniu dwuletnich badań wdrożeniowych od stycznia roku 2018 Esasem rozpoczyna współpracę z polskimi ogrodnikami by zapoznać konsumentów nad Wisłą z szeroką gamą wyśmienitych w smaku warzyw pochodzących z odmian wyhodowanych we Włoszech i w Republice Węgier.