Cebula

Cebula

Assila F1

Odmiana białej cebuli przystosowana do upraw w warunkach Europy Środkowej. Tworzy kuliste, duże, wyrównane cebule o przeźroczystej łusce, która po zaschnięciu daje biały kolor.
Odmiana bardzo smaczna lekko słodka, na świeży rynek nie wymaga obierania przez co nadaje się do uprawy na wczesny zbiór pęczkowy a także do długiego przechowywania. Jest także polecana dla przemysłu do produkcji suszu oraz do zamrażania.
W tradycyjnej przechowalni przechowuje się przez okres około 5-6 miesięcy.
Posiada bujny i silnie woskowany szczypior. Naturalnie załamuje szczypior około 5-10 sierpnia. Jest bardzo plenna, dobrze toleruje uprawę na słabszych glebach.

 

Zen F1

Wczesna odmiana czerwonej cebuli przystosowana do upraw w warunkach Europy Środkowej. Tworzy kuliste, duże, wyrównane cebule o ładnej czerwonej barwie która utrzymuje się nieomal w całej cebuli.
Odmiana bardzo smaczna, delikatna, lekko słodka przeznaczona do spożycia w sałatkach, dresingach. Polecana do uprawy na wczesny zbiór pęczkowy a także do długiego przechowywania. Jest polecana dla przemysłu do produkcji suszu oraz do zamrażania. W tradycyjnej przechowalni przechowuje się przez okres około 5-6 miesięcy.
Posiada bujny i silnie woskowany szczypior. Naturalnie załamuje szczypior około 10-15 sierpnia. Jest bardzo plenna, dobrze toleruje uprawę na słabszych glebach.

 

Dorica F1

Wczesna odmiana cebuli o żółtobrązowej łusce typu Rijsburger przystosowana do upraw w warunkach Europy Środkowej. Tworzy kuliste, bardzo duże, wyrównane cebule o ładnej, dobrze utrzymującej się żółtobrązowej łusce.
Odmiana bardzo smaczna, lekko słodkawa, o wyraźnym pikantnym smaku. Przeznaczona na świeży rynek do obierania a szczególnie do długiego przechowywania. W tradycyjnej przechowalni przechowuje się przez okres około 6 miesięcy.
Posiada bujny i silnie woskowany szczypior. Naturalnie załamuje szczypior około 10-15 sierpnia. Jest bardzo plenna, dobrze toleruje uprawę na słabszych glebach.